Компенсатори призначені для компенсації температурних лінійних розширень безстикової рейкових батогів за рахунок переміщення рейок в осьовому напрямку. Компенсатори поставляються в зборі із залізобетонними шпалами.

Призначені для зняття руйнівних напружень в рейках трамвайних колій, що виникають при поздовжньому переміщенні кінцевих ділянок шляхів через зміни температури навколишнього середовища. Конструкція компенсаторів виключає впливу даного типу навантажень на мости і естакади, що гарантує збільшення терміну їх служби, а також максимально знижує рівень шуму (стукіт) при проходженні рухомого складу і збільшує ресурс колісних пар візків.

              

Технічні характеристики:

Довжина компенсатора в зрушеному положенні

3,15 м

Сумарний температурний зазор

до 150 мм

Вага (1049.01.000 / 1050.00.000)

635 / 678 кг

 

Компенсатори 1049/1050. збираються на жорсткому лафеті, надає їм стійкість проти просадок і запобігає звуження ширини колії в зоні центральних стиків із забезпеченням прямолінійності роботи площин катання. Компенсатори мають мінімальну трудомісткість в обслуговуванні. Можлива їх установка в закритий шлях. Компенсатор може бути виготовлений і без лафета.