Лінія призначена для виробництва попередньо напружених залізобетонних шпал з різними типами скріплення для магістральних залізничних шляхів і трамвайних ліній.

Залізобетонні шпали являють собою залізобетонні балки змінного перерізу. На таких балках є майданчики для установки рейок, а також отвори під болти рейкошпальної скріплення (при забиванні в отвори дерев'яних пробок використовуються також костильного і шурупні з'єднання). Залізобетонні шпали виготовляються з попереднім натягом арматури.

Технологія виготовлення залізобетонних шпал наступна: в спеціальну форму поміщаються струни арматури, яким повідомляються розтягуючі зусилля. Потім під дією вібратора форма заповнюється бетоном. Коли бетон твердне, напруги зі струн знімаються і форма розбирається. Такий спосіб виготовлення шпал надає їм пружності і оберігає шпалу від розколу під рухомим складом.

Переваги залізобетонних шпал: практично необмежений термін служби внаслідок високої механічної міцності і несхильності гниттю, що обумовлює можливість повторного використання шпал, а також використання на вантажонапружених ділянках шляху.

Лінійний метод виготовлення.

Використовувана при цьому методі технологічна лінія являє собою ланцюжок послідовно розташованих форм загальною довжиною понад 100 м. Спеціальні пристрої закривають торцеві частини форм. Зусилля попереднього напруження передаються на арматуру через упори по кінцях стенда. Коли бетон набуває достатню міцність, зусилля напруги з упорів знімаються, і напруга передається безпосередньо на бетон шпали. Весь цей час форми залишаються на стенді. Перекладні бруси також виготовляються на аналогічних стендах, а відмінність полягає в тому, що замість форм використовуються заздалегідь підготовлені піддони відповідної конфігурації з вмонтованими точками закріплення для рейкових скріплень.

           

Лінія призначена для попередньо напружених залізобетонних шпал з різними типами скріплення для магістральних залізничних шляхів і трамвайних ліній.

  1. Бетоноукладач
  2. Пристрій передачі форм
  3. Вібромайданчик
  4. Комплект форм
  5. Стенд знімання клінопакетов
  6. Штабелер
  7. Комплект пластинчастих транспортерів
  8. Пила
  9. Комплект передавальних рольгангів
  10. Кантувач
  11. Укладальник струнопакетов
  12. Транспортер витяжної
  13. Прес
  14. Бухтотримачі
  15. Пристрій натяжний
  16. Пристрій перемотування дроту

Форма для виготовлення залізобетонних шпал (від 4-х до 10-ти гнізд).


Транспортування форм здійснюється залізничним транспортом.