Екологічна безпека міст є сьогодні однією з найбільш значимих проблем. Шумове забруднення - проблема кожного мегаполісу. Шумове забруднення, пов'язане із залізничним або автомобільним рухом, призводить не лише до фізичних незручностей, але і до погіршення здоров'я. Шум призводить до підвищення стомлюваності, зниження розумової активності, неврозів, погіршення зору, росту серцево-судинних захворювань і так далі. Шумове забруднення є присутнім не лише на вулиці, роботі, але і удома. Частково тому жителі великих міст частіше страждають серцевими захворюваннями, атеросклерозом - хворобою судин і порушеннями нервової системи.

 

На автомобільних дорогах в період найбільш інтенсивного руху транспорту рівень шуму частенько майже в два рази перевищує допустимий.

Боротьба з шумом...
Усунути джерело шуму неможливо, але поглинути і знизити дію шуму, довести його до безпечного або навіть до незначного рівня можна!

Цьому завданню служать конструкції шумозахисних екранів! Шумозахисні екрани - це високоефективне конструктивне рішення для боротьби з надмірним шумом.

Вартість шумозахисної огорожі (екрану) залежить від багатьох умов:

  • Розмірів огорожі (екрану)
  • Умов зовнішнього середовища
  • Характеристики грунту
  • Необхідній проектній ефективності
  • Багатьох інших умов

 

Загальна вартість проекту складається з:

  • Вартості вимірювальних і проектних робіт
  • Вартості несущих конструкцій
  • Вартості шумозахисних екранів.
  • Вартості фундаментних робіт і матеріалів.

 

Екрани шумозахисні з панелями звукопоглинаючими призначені для зменшення звукового тиску на прилеглих територіях транспортних магістралей та забудов.

Завдяки конструкції екранів досягається послаблення звукових хвиль як за рахунок їх відбиття, так і за рахунок поглинання.

Конструкція екранів

Конструкція екранів складається з вертикально закріплених двотаврових балок або інших фіксуючих елементів і встановлених в них акустичних перфорованих панелей. Панелі можливо установлювати в декілька рядів по висоті.

Панелі представляють тришарову конструкцію, що складається з тонколистових металевих профілей - облицювань і середнього шару між ними; звукопоглинаючого пористо-волокнистого матеріалу з захисним шаром для запобігання випаданню волокон крізь перфоровані отвори і захисту волокна від зовнішніх дій. Облицювання виконують з перфораціей з однієї сторони панелей, або з обох сторін. Металеві облицювання мають повздовжні рельєфні поверхні для забезпечення жорсткості і виготовлятись методом прокату. Між профілями встановлюються ребра жорсткості. З торців панелі закриваються торцевими кришками з гумовими ущільнювачами. Конструкція і розташування вертикально закріплених опор забезпечує фіксацію та утримання панелей.

Опори виконують в вигляді двотаврових балок з прокату або за допомогою зварки. За вимогами замовника можлива інша геометрія опори.

Опори виконують двох видів: з фланцевою п'ятою для механічного кріплення до поверхні або подовжені для кріплення в фундаменті.

В залежності від висоти екрану і його кліматичного розташування розраховується навантаження на екран за ДБН В.1.2-2, розмір фундаментних болтів для кріплення опор до поверхні або глибина закріплення опор в фундаменті.

 

Основні розміри і технічні характеристики панелей

Найменування показника

Значення показника

1. Довжина, L, мм

2970; 3970

2. Висота, Н, мм

570; 980

3. Товщина, В, мм

115

4. Товщина листів облицювання, S, мм

0,5

5. Коефіціент перфорації листів облицювання, не менше

0,25

6. Індекс ізоляції повітряного шуму,Rw, дБ, не менше

34

7.  Показник звукопоглинання aw, , не менше

0,8

Примітки:

1. Допускається виготовлення панелей інших габаритних розмірів та з листів облицювання іншої товщини.

2. Для  прозорих  елементів,  призначених  для  забезпечення  видимості, світлопропускання  не  нижче - 85%. 

 

Загальний вид екрана

 

Матеріали та захисні покриття

Для обшиття панелей та кришок застосовуються листи з алюмінієвих сплавів марки АМг5Н, АМЦН, Д16АТ, сталь тонколистова марки 08 з алюмінієвим, алюмоцинковим покриттям щільністю 60-250г/м2 або сталь тонколистова оцинкована марки 08 ОЦ.

Наповнювач панелей виготовляється з пористо-волокнистих плит з мінеральної вати або скловати на синтетичній зв’язці, які дозволені до використання Міністерством охорони здоров’я України.

Захисні покриття металевих елементів – полімерні (поліефірні порошкові фарби). Вони забезпечують антикорозійні властивості панелей, стійкість до агресивного атмосферного середовища придорожніх ділянок.

Колір по бажанню замовника в межах доступної кольорової гами.

Індивідуальні умови

Додатково конфігурація екрана може обговорюватись з замовником (в межах існуючої технології).

Динамічна цінова політика з інструментами знижок обов’язково застосовується при значних об’ємах замовлень.